Køb her - hent i butikKundeservice: 33213030 1-3 dages levering Fragt fra 39,- 100% danskejet familievirksomhed

M Max Cushioning Premier

Skechers

DKK 1.099,- DKK 879,20
På lager
  • Beskrivelse

    Skechers' Max Cushioning Premier


    Skechers' Max Cushioning Premier herresko er designet til dig, der ønsker maksimal komfort og en sko, der er nem at tage på. Med en kombination af diverse teknologier og et moderne design får du en fremragende oplevelse, uanset om du bruger den til hverdagsbrug eller lette aktiviteter.

    Det unikke slip-ins-design gør det muligt at glide direkte ned i skoen uden at bruge hænderne. Den stabile hælkappe og polstringen, kaldet Heel Pillow, former sig til din hæls naturlige kurver, hvilket sikrer, at skoen sidder perfekt og føles tryg hele dagen. Overdelen er lavet af let og åndbart mesh tekstil, kombineret med syntetiske materialer, der giver et sporty look og en dejlig pasform.

    Skoen er udstyret med en Skechers' stødabsorberende ULTRA GO™-mellemsål, der giver en blød og fjedrende fornemmelse under hvert skridt. Desuden får du, takket være Skechers' Natural Rocker Technology (NRT), en jævn og naturlig overgang fra hæl til tå, som gør gang og bevægelse mere flydende og energibesparende.

    Indvendigt forkæler skoen dine fødder med en Air-Cooled Memory Foam-indersål, der tilpasser sig din fods form for at give maksimal støtte og komfort. Teknologien hjælper med at holde fødderne kølige og tørre, selv på lange dage.

    Som en ekstra praktisk detalje er skoen maskinvaskbar ved 30 grader, så du nemt kan holde dem friske og rene - perfekt til en sko, der er skabt til daglig brug.

    Skechers' Max Cushioning Premier er en sko, der forener stil, funktionalitet og komfort på højeste niveau. Uanset om du er på farten i byen, tager en afslappet gåtur eller blot ønsker en sko, der føles fantastisk fra morgen til aften, er dette et oplagt valg.

    Her kan du finde en masse andre hverdagssko!


  • Gaveindpakning
    Vi pakker din gave ind i flot gavepapir og skriver også gerne et kort til gavemodtageren. Kortet kan vedlægges hvad enten du vil have pakken sendt til dig selv eller direkte til modtageren.

    Pakker der ønskes leveret direkte til gavemodtageren, er kun muligt når leveringsformen "hjemmelevering" vælges.

    I kommentarfeltet i tjek-ud kan skrives:
    1. Hvis flere varer skal pakkes i samme pakke
    2. Teksten du gerne vil have på et kort til gavemodtageren


    Denne service tilvælges i tjek-ud. Vi tager forbehold for store pakker ikke kan indpakkes.
  • Afhent selv i vores to butikker
    Du kan vælge at købe dine varer online og herefter afhente dem i vores butikker på Gl. Kongevej, Frederiksberg eller Lyngby Hovedgade 62, Kgs. Lyngby.

    Du kan afhente din bestilling, når du har fået besked fra os om, at dine varer er pakket og klar til afhentning. Vi sender en mail/SMS når pakken er klar til afhentning.

    Butikkerne har åbent hverdage 10-18 og lørdage 10-16.
  • Fragt & Levering
    Pakker til pakkeshop kun 39 kr (ski 200,-).
    Pakker med leveret til døren kun 49 kr (ski 200,-).

    Alle pakker leveres med PostNord - de har en succesrate på vores pakker på 98% - altså 98% af vores pakker leveres dagen efter afsendelse.

    Store forsendelser leveres til kantsten af fragtfirma.
    Priserne gælder alle forsendelser til Danmark.
    Ordrer leveres normalt indenfor 1-3 dage efter din bestilling.

Relaterede produkter